Efsane dönüyor

Geçtiğimiz yıllarda 7-8 ay kadar faal olan bir topluluk vardı. Microsoft’un girişimi olarak kurulan bu grupla her ay bir defa toplanarak yazılım mimarileri ve benzer konularda tartışır, sonra da tartışma notlarından bir döküman üretmeye çalışıyorduk. Zevkli tartışmalara sahne olduğu için çok zevk alarak katıldığım çalışmalardı. Daha sonra planlanan süre doldu ve çalışmalar da sona erdi. Takip eden dönemde bu gruba katılan birçok kişiyle görüşme fırsatı bulduğumda hemen herkes tekrar birayara gelmek gerektiğini söylüyordu; hatta "eski grubu toparlayalım" esprileri yapılıyordu. Bu vesile ile özellikle tekrar toplanma konusunda ısrarcı ve destekçi olan birkaç kişinin de başında Hakan Şatıroğlu ile Yıldırım Meteris ve Metin Karabiber’i de atlamamak lazım.
 
Neyse, uzun çalışmalar ve daha çok da konuşmalardan sonra, eski grubu aynı isimle tekrar biraraya getirme çalışmalarımız sonuçlarını veriyor. İlk üye listelerini oluşturduktan sonra ekinliklere de başlayacağız inşallah. Bu grup kurumlarda ve yazılım evlerinde yazılım mimarisi ve tasarımı ile ilgili karar veren teknik yöneticilere yönelik yapısını koruyacak ve oturumlarda üyelerinin de aktif katılımı planlandığından çok kısıtlı sayıda üye ile faaliyet gösterecek.
 
Diğer taraftan çalışmalarını daha çok sayıda yazılımcıya ulaştırmak üzere de, webiner, makale ve video kayıtları gibi çevrimiçi içerik üreterek bunları internetten yayınlamaya çalışacağız.
 
Gelişmeleri de kendi sitesini açana kadar buradan yayınlamaya devam edeceğiz.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s