Modern Times

Bob Dylan cd’sini almak için korkunç bir trafikle savaşarak Bağdat Cd.’ndeki D&R’a gittim cumartesi öğlen. Uzun zamandır vakit bulamadığım içn motorum garajda yatıyordu. Geçenlerde servise verdim sonunda, ve cumartesi sabahtan gidip aldım.. Serin ama hoş bir hava vardı. Biraz işe uğradım, sonra da Funda’yı aldım evden, birlikte gidip cd’yi aldık, bir kahve içtik, döndük.. Trafik korkunç, trafikteki manyaklar ise görmeden inanılmayacak şekilde korkunçtu..
 
Akşam cd’yi dinlemeye başladım: Modern Times. Bob Dylan’ın zamanla ilgili bir takıntısı var sanıyorum. Modern Times yakın zaman albumlerinden birinin adı, bir eskisi Time Out Of Mind.. The times they are a-changing, en meşhur şarkılarından biri, "time is an ocean, but it ends at a shore" sister’ın meşhur repliği..
 
Modern Times’da ağırlık klasik blues. İlk dinlemeden damağımda en kalıcı tadı bırakan 6. şarkı; Workingman’s blues #2. Güzel bir balad. Güzel blues ama sanki time out of mind daha yenilikçi ve sofistikeydi. Bu ise good-old bod dylan.
 
Şu anda son şarkıyı dinliyorum, 8 dakikalık uzun bir balad daha. Bob Dylan’ın Joan Baez’i ilk defa dinlediğinde beğenmeyip, ben sadece kapı gıcırtısı gibi sesleri beğenirim dediği rivayet edilir. Yani kendi sesi gibi sesler. Bu album Bob Dylan gıcırtısı için mükemmel; son şarkı hariç. Uzun bir hikaye, sanki uzun ve ıssız bir yolda tek başına ilerlemek gibi.. Ain’t Talkin’ Dylan klasiklerinden biri olmaya aday.. Workingman’s Blues #2 ile birlikte bu albumun en güzel şarkılarından.. Ain’t talking just walking.
Bu yazı Müzik içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s