Hürriyet’in 6. sayfası

Ne olmuş diyeceksiniz, 6. sayfa Ayşe Arman’ın köşesine ev sahipliği yapan sayfa. Bu sabah yine gazeteye göz gezdirirken bu muhteşem başlıkla karşılaştım: "parmağım parmağını özledi" Efendim, sayın Arman’ın elli yaşlarında bir arkadaşı "çok ama çok güzel" "iç mimar" rus bir kızla berabermiş. İç mimar olmasının konuyla bir alakası yok, keza orta yaşlı beyin işi hakkında da bir bilgi verilmemiş ama satır arasında kız hakkında kötü bir ön yargı sahibi olmamamız için iş güç sahibi okumuş yazmış biri olduğunu da belirtmiş. (benim hiç bir güzel rus kızı hakkında kötü bir ön yargım yoktur, bunu da yanlış anlamaları engellemek için belirtmek isterim.) Neyse, asıl mesele bu okumuş yazmış güzel kızımız bir gün Remzi kitabevinde ayak başparmağını sevgilisinin ayak başparmağına değdirmiş. Neymiş efendim, çok özlemiş, neymiş efendim büyük aşk birbirlerine bir an dokunmadan geçiremiyorlarmış.
 
Haa bu arada, kız erkek arkadaşına kitapçının ortasında "çıkar onu" diyormuş; allahtan yanlış anlaşılmaması için arkası geliyor: "ayakkabını çıkar..".
 
Benim bir teorim var: aslında Ayşe Arman sadece hoş bir resim. Bunların hepsini başkası yazıyor, ama onun da önceki işi erkek dergilerinden birine okuyucu mektupları adı altında uçuk fantaziler yazmakmış. Şimdi diğer yazıların yanında ara sıra eski işi geliyor aklına ve bunları döşeniyor.. Komplo teorisi mi oldu şimdi bu? Epostayla röportaj olursa, bu da olur, şaşmayın..
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s