RDF OH Beta 1 yayınlandı

i-con RDF POM’un önemli bileşeni OH Beta 1 sürümünü yayınladık.
 
RDF (Rapid Development Framework), i-con tarafından geliştirilen hızlı geliştirme altyapısıdır. .NET 2.0 üzerinde çalışmakta olup tüm i-con projelerinde de temel altyapı olarak kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.i-con.com.tr
 
POM (Process Orchestration Manager) ise RDF’in iş akışları ve süreç yönetimi modülüdür. Henüz geliştirme aşamasında olan modül tamamlandığında hem kullanıcı iş akışlarını (human workflow) yönetecek hem de servisler arası süreçlerin otomasyon ve yönetimini üstlenecektir. POM, OH (organization hierarchy) ve ESB (enterprise service bus) adında bileşenden oluşmaktadır.
 
OH, iş akışı uygulamalarında belli kurallara dayalı olarak kullanıcılara ve departmanlara (ya da takımlara) erişim görevini yerine getiriyor. Bir kullanıcının departmanı ya da yöneticisi, belirli bir departmanda çalışan kullanıcılar ya da belirli bir kademedeki (örneğin bir şubedeki tüm uzmanlar gibi) kullancıların listesini almak için böyle bir bileşen gerekiyor.
 
OH’ın RDF POM dışında kullanılabileceği bir diğer alan da WWF yani .NET 3.0 Workflow Foundation. WF içinde entegre bir organizasyon hiyerarşisi bulundurmadığı için bu bilgilerin dışarıdan okunması gerekiyor. Active Directory (AD) kullanımı öneriliyor ancak AD’de bu bilgiler çoğunlukla bu şekilde tutulmuyor, bu sebeple muhakkak başka bir kaynağa ihtiyaç duyuluyor. Biz de bitirmek üzere olduğumuz bir MOSS iş akışı projesinde WF ile RDF OH’ı birlikte kullanarak WF’in bu ciddi eksikliğini çözüyoruz. RDF OH tamamen web tabanlı, asp.net 2.0 ile çalışıyor ve IE 7.0 destekliyor. Beta 1 sürümü SQL Server 2005 destekliyor, RTM ile Oracle desteği de gelecek.
 
MOSS ve WF ile proje geliştiren şirketlerin bu aşamada ayrıntılar için bizimle irtibata geçmesi gerekiyor.
Bu yazı i-con içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s