MSN Spaces’da bir yıl geride kalırken

Bu aralar istatistik damarım kabardı, ilk fırsatta birşeyleri saymaya, ortalamalar ve trendler çıkartmaya çalışıyorum. Sayarken baktım ki blogu MSN’e taşıyalı bir sene olmuş, acısıyla tatlısıyla (öyle derler ya :)) bir sene geride kalmış. Faal bir blogger olarak zorunluluktan dolayı buraya taşıdığım bloguma ilk dönemlerde ciddi özen gösterirken sonraları savsaklamışım, sayılar da bunu ispatlıyor: şubat – mayıs arasında hiç yeni girdi yok, haziran’da ise tek; o da aslında yine blogla ilgili, buraya alışamadım girdisi. Sevgili Gamze ve Ozan’ın gösterdiği sıcak ilgi karşısında tekrar bir gayretle bloglama başladım ve görüyorum ki kozsu on air yeniden hareketlendi. Tabii Gamze gibi bizi gazetelerin pazar eklerinde tanıtan yok (şaka bir yana onun kadar hareketli bir blogum da yok, kıskandığımdan değil, beğenimden.) ama burası da bayağı bir hareketlendi.
 
2006 Eylül’ünde 14 girdi yazmışım, 13 yorum yapılmış. Daha sonra azalarak gidiyor ve sessizleşiyorum. Bu Temmuz’da tekrar hareketleniyoruz, Temmuz ayında 10 girdi, Ağustos’ta ise 14 girdi ile geçen seneki sayılara tekrar erişiyorum. Bu efor ve performans (ya da güzel türkçemizdeki deyişiyle çaba ve başarım) yanıtsız kalmıyor, özellikle yazokulu öğrencilerinden gelenlerle 11 yorum toplanıyor. Laf aramızda hala burayı sevmiyorum, nedenleri çeşitli. Örneğin dönemsel ziyaretçi sayılarını takip etmek mümkün olmuyor. Yine de son dönemde haftalık ziyaretçi sayısının üçyüzler civarında olduğu görülüyor.
 
Bu dönem zarfında yazdıklarıma bakılınca, hemen hemen her telden çalmışım. İşletme ve girişimcilik, i-con, i-con’un teknik faaliyetleri, gezelim görelim türü girdiler, magazin (anladığım kadarıyla tabii, yani pek bir şey olmasa gerek :), basın ve gazeteciler, avrupa birliği, dış ve iç politika (ucundan azıcık). Herşeyden önce üzülerek görüyorum ki blog okunmak için yazılıyor, hal böyle olunca da blogcu içinden gelen herşeyi yazamıyor. Daha önce de burada dillendirmiştim, aklıma gelen herşeyi bırakın yazmayı bazılarını düşünmekten bile korktuğum oluyor. Zülfüyare dokundurmadan yazacağız derken ancak bu kadar oluyor. Hiç mi yapmasak? Bilmiyorum, o yüzden şimdilik devam.
 
Devam demişken, sadede gelelim. Aslında bu girdinin asıl amacı ne kadar da çok (yoksa az mı demeliydim) blog yazmışım konusunu klavyeye dolamak değildi aslında. Esasen merakım, siz sevgili düzenli okurun (varsa eğer) neler yazmamdan hazzettiğidir (keza, varsa eğer). Her aklıma gelene dokundurmam, havadan sudan dahil her konudan yazmam buranın ziyaretçisinin ağzında nasıl bir tad bırakmaktadır, çeşit çeşniyi bozmakta mıdır? Böyle iyi bile deseniz, başka dem vurmamı istediğiniz hal var mıdır? Peçete kağıdına yazıp piyanist şantöre gönderemeyeceğinize göre buradan buyrun, istek konularınızı yorum olarak iletin. Varsa diyecek bir sözümüz, onlardan da bir kelam ederiz.
 
Uzun sözün özü, hangi konularda yazmam ilginizi çekiyor (varsa tabii :)))
Bu yazı Haberler ve politika içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to MSN Spaces’da bir yıl geride kalırken

  1. metin dedi ki:

    Microsoft yaz okulundan sonra blogunuzu izlemeye basladım.Evet cok fazla blog girdinizin lmadıgı konusunda haklısınız:))Bence çıkan son teknolojiler hakkında bilgilerin olması dikkat cekici olacaktır.Ayrıca nasıl ogrenileceği konusunda da bigiler olmalı.Birçok bilgiye internetten ulasabiliyoruz ama burada onemli olan deneyimler.Deneyimlerinizle ilgili bilgilerdede bulunursanız benim acımdan faydalı olacaktır.İyi çalısmalar 

  2. Ertan dedi ki:

    "Dünya gezgini" Kerem; yediğin içtiğin senin olsun gördüğün ve yaşadığın şeyleri ve bir de bilişim başta olmak üzere ilgini çeken her konuda yazmanı rica ediyorum. Senin bilgilendirmelerini ve yorumlarını büyük bir mutlulukla okuyor ve yararlanıyorum. Lütfen bizleri ihmal etme… Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s