TechEd izlenimleri

TechEd 2007 EMEA Developers etkinliğinin 3 gününe katılabildim. İlk gün zaten yarım gün olduğu ve İstanbul’da bulunmam gerektiği için, ikinci gün ise tamamen lojistik sebeplerden dolayı ancak salı akşamı varabildiğim Barselona beni birçok açıdan hayal kırıklığına uğrattı. BCN her zamanki gibi güzel bir şehir, gerçi gezecek vakit kalmadı bu sene, çarşamba akşamı ülke yemeği vardı, perşembe çok yorgundum cuma da döndüm, ama yemeklerde vs ve otelde sanki katalanların turistten usandığını hissettim. Genel olarak fiyatlarda hissedilir şekilde yükselmiş 😦
 
TechEd geçen seneye göre biraz daha kötüydü belki ama çok da büyük bir fark olduğu söylenemez. Bildirildiğine göre bu sene 250 kişi daha fazla kayıtla 4500 katılımcı ağırlanmış. Beğenmeme sebeplerim net: üst düzey konuşmacıların sayıca eksikliği ve sergi alanında standlardaki azalma. Özellikle MS Corp’tan daha çok konuşmacı olsa iyi olurdu. İşime yaradı mı; kesinlikle. MS dünyasında ne oluyor ne bitiyor, neler gözde bunları takip açısından gayet iyi bir seçim. Amerikaya gitmeden, kısa bir uçuşla bu işi yapabiliyor olmak iyi, ATE standında durmayı kabul ettiğim için para da ödemiyorum. Ama 2000€ civarlarındaki fiyatı biraz yüksek, cepten verir gider miyim; bizim için biraz yüksek gibi geliyor. Fırsat bulursam seneye yine gitmek isterim herhalde.
 
Bu arada ilk defa ülke yemeği gerçekleştirdik. Hem sayıca kalabalıklaştığımız için hem de Mehmet Emre’nin çabalarıyla Microsoft bizim için bir akşam yemeği organize etti. Geçen sene bunu kendi imkanlarımızla yapmıştık.
 
Oturumlar pek çok konuya dağıldığı için belirgin bir odak hissedemedim. TechEd genel olarak kullanımda olan teknolojileri kapsayan bir konferans ama yeni ürünlere daha çok yer vermeleri gerektiğini düşünüyorum. Aklımda kalan ağırlıklı konularda VSTS/TFS, MOSS, WWF, WCF, WPF/Silverlight ön planda olanlardı..
Bu yazı Bilgisayarlar ve Internet içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s