.NET Architect Advisor

.NET Architect Advisor, Microsoft Türkiye bünyesinde 2003 senesinde kurulan kapalı bir gruptur. (Microsoft sanırım aynı isim altında başka ülkelerde de çalışmalarda bulundu.) Şirketler ve yazılımevlerinde uygulama geliştiren ekiplerde yazılım tasarımından sorumlu uzmanların biraraya gelerek fikir alış verişinde bulunduğu, teknik konuları tartıştığı, hatta orjinal çıktılar üreterek bunları yayınladığı bir platform olmayı hedefleyen bu çalışma uzunca bir süre devam etti, özellikle Kıbrıs bootcamp’iyle efsane oldu.
 
Birkaç sene önce yaptığımız ikinci baskı ilki kadar başarılı ve uzun soluklu olmasa da tekrar biraraya gelmek için güzel bir fırsat oluşturdu, ancak devamı gelmedi. 2010 için yapılan planlarda da dört toplantı bulunuyor. Bunların ikisi gerçekleşti, önümüzdeki Temmuz’a kadar da 2 toplantı daha gerçekleştirilecek. Bu iki etkinliğin organizasyonunda aktif görev alacağım için bu konudaki gelişmeleri de buradan paylaşmayı düşünüyorum haliyle. Mart sonunda biri İstanbul, biri Ankara’da gerçekleşecek toplantıların içeriği olarak "kullanıcı tecrübesi (User eXperience)" belirlendi.
 
İşlenen konuyu mimari açından tartışabilmeyi amaçladığımız bu toplantıların sadece bu grubun üyelerine açık olmasının temel sebebi de, katılımcıların bu tarzdaki mimari bir tartışmayı yürütebilecek yetkinliğe sahip olmalarını sağlamaktır. Tartışmalar neticesinde oluşan birikimin katılımcılara kayde değer etki sağlayabilmesi için her toplantıya aynı kimselerin katılması, grubu şirketlerden çok kişiye özel bir yapıya sokuyor; yani üyelik şirket kontenjanından ziyade kişiye sağlanan bir hak. Grubun haberleşmesi için üyelere özel bir Facebook grubu gündemde, toplantı çıktıları ile sunumları ise katılıma açık bir web sitesinden duyuracağız.
 
Bu vesile ile buradan da duyurmuş olayım, eski Architect Advisor grubuna üye olup, son dönemde irtibat bilgileriniz değiştiyse, ya da son iki toplantıdan haberiniz olmadıysa lütfen benimle irtibata geçin, yeni toplantı bilgilerini sizlere vakitli ulaştırabileyim.
Bu yazı Bilgisayarlar ve Internet içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s